Szkolenie kierowane jest do fizjoterapeutów, masażystów, trenerów, sportowców i nauczycieli, którzy chcą poszerzyć swój warsztat o umiejętność efektywniejszej pracy z pacjentem w stosunku do klasycznych metod terapii. Zastosowanie rolerów pozwala na pracę bardziej ergonomiczną, oszczędzającą ciało osoby wykonującej terapię oraz skracającą czas terapii.
Program szkolenia:
1. Wprowadzenie do kursu;
2. Historia, rodzaje rolek do masowania;
3. Analiza badań - technika, zasady wykonywania ćwiczeń: siła, tempo, ilość powtórzeń, częstotliwość;
4. Powięź - definicja, budowa, analiza;
5. Taśmy mięśniowe - definicja, budowa, analiza, mobilność i adaptacyjność, tensegracja, punkty spustowe;
6. Wskazania i przeciwwskazania do masażu rolkami;
7. Metodyka wykonywania masażu rolkami;
8. Edukacja pacjenta - autozabiegi.
9. Strategie masażu rolerami dla poszczególnych części ciała:
Kończyna dolna: Anatomia palpacyjna.
Praca ze stopą i podudziem w pozycji leżenia przodem, na boku i w pozycji leżenia tyłem.
Praca z udem: opracowanie przywodzicieli w pozycji leżenia na boku, opracowanie odwodzicieli kończyny dolnej, naprężacza powięzi szerokiej.
Miednica: Anatomia palpacyjna. Opracowanie miednicy: mięsień pośladkowy wielki, zewnętrzne rotatory biodra, więzadło krzyżowo-guzowe.
Praca z miednicą i kręgosłupem lędźwiowo-krzyżowym: opracowanie mięśni.
Kręgosłup: Anatomia palpacyjna. Praca z górnym i środkowym odcinkiem kręgosłupa–zastosowanie różnych technik.
Obręcz barkowa: Anatomia mięśni klatki piersiowej i pierścienia rotatorów. Uwalnianie bocznej krawędzi łopatki. Uwalnianie przyśrodkowej krawędzi łopatki.
Ramiona, przedramiona, ręce: Anatomia palpacyjna, zastosowanie różnych technik masażu.
Ręka: Anatomia palpacyjna.
Czaszka: Anatomia palpacyjna, praca z tylną stroną czaszki.
Opracowanie kości potylicznej, opracowanie stawu skroniowo-żuchwowego. Typy postawy: zastosowanie technik masażu rolerami tkanek miękkich.
Kurs podzielony jest na dwa dni, łącznie 15 godzin.
W cenę szkolenia wliczony jest posiłek, przerwy kawowe, materiały szkoleniowe w formie elektronicznej oraz papierowej, a także możliwość konsultacji ze szkoleniowcem po ukończonym szkoleniu.
Każde szkolenie kończy się również uzyskaniem certyfikatu w języku polskim oraz angielskim.
Pamiętaj, że masz możliwość skorzystania z DOFINANSOWANIA do szkolenia nawet w 80%. Zajmiemy się wszelkimi formalnościami związanymi z przebiegiem procedury dofinansowania! Zostań jednym z najlepszych w branży i zacznij swoją karierę już dziś!
Trener prowadzący szkolenie:
mgr Jarosław Rafalski - autor szkolenia, magister fizjoterapii, od niemal 12 lat wykładowca w Zachodniopomorskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Szczecinie - nauczane przedmioty: anatomia z fizjologią, anatomia topograficzna, palpacyjna, pracownia masażu, teoria masażu, zagadnienia kliniczne. Posiada wieloletnie doświadczenie w przekazywaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznej. Od 2022r. Kierownik Dziennego Oddziału Rehabilitacji w Szpitalu Rehabilitacyjnym Świętego Karola Boromeusza. Czynnie prowadzi swoją praktykę fizjoterapeutyczną. Ukończył liczne szkolenia m.in.: